فواید ماساژ

فواید ماساژ

علی رغم تعریفهایی که در فواید ماساژ شده است ۲ عملکرد بسیار موثر را نیز دارا میباشد.

۱-پاکسازی بدن از توکسین ها و رادیکال های آزاد.

۲- هارمونیک و بالانس شدن و باز شدن کانالهایی انرژی بدن.

رشد انسان از کودکی بوسیله تغذیه انجام میشود، نوزاد انسان موجودی بسیار خوشبو است. اما به تدریج که این نوزاد رشد میکند و تغذیه میکند بوی ادرار و مدفوع وی به مراتب بیشتر میشود و پس از گذشت چند سال در سنین نوجوانی بوی زننده بدن محسوس تر و گاها بد میشود،در سنین بالاتر بسیار زننده تر میشود.

این بوها بر اثر وجود توکسین ها در بدن ایجاد میشوند.نوزاد انسان به علت نداشتن این توکسین ها در بدن خود بسیار خوشبو میباشد.

اما انسان رشد کرده در اثر انباشتگی این مواد زاید در بدن دارای بوهای زننده است.

دستورهای تغذیه ای مناسب،حذف مواد مصنوعی و نگهدارنده و حذف مواد غذایی دارای رنگهای شیمیایی از برنامه غذایی میتواند به کم شدن توکسین ها و رادیکالهای آزاد در بدن کمک کند.اهداف ماساژ درمانی و اقدامات قبل از شروع آن

نقش ماساژ در پاکسازی بدن بسیار مهم است، حرکات نرم یا عمقی و انواع حرکات ماساژ عروق بدن را تحریک به جریان داخل رگی میکند و باعث حرکت بیشتر جریانهای مایع مانند خون و لنف در بدن میشود و کندی جریان خون در عروق در اثر استرس را به جریان انداخته باعث اکسیژن دار شدن خون و در نتیجه تازگی بدن میشود.

توکسین ها را به سمت کلیه ها و روده هدایت کرده از بدن خارج میکند.

ماساژ باعث فعالیت بیشتر سلولهای پوستی نیز شده و به بازسازی پوست کمک میکند.

سلولهای مرده پوست با ماساژ به راحتی از پوست جدا شده و دفع میشوند به همین علت است که کسانی که به طور مداوم ماساژ میگیرند دارای پوست شفافتری هستند و جوانتر و شاداب تر به نظر میرسند.

عضلات با یک ماساژ خوب دارای گردش خونی بهتری میشوند و در پی آن رشد بهتر و فرم زیبا تری پیدا میکنند.

اگر بدن در بعضی اندامها دارای عضلات دفرمه یا آب شده باشد با ماساژ فرم خود را به راحتی پیدا کرده و عضلات آب شده و ضعیف نیز احیاء میشوند و با چند جلسه ماساژ فرم و قدرت خود را به راحتی به دست می آورند.

با پیشرفت تکنولوژی کارهای بشر راحت تر شده و خیلی از مردم بیشتر اوقات خود را پشت میز و کامپیوتر مینشینند و به همین دلیل دارای انحنای کمری و گردنی میشوند، عضلات دست کوتاه و بلند میشوند، کتف ها دچار اسپاسمهای قوی میشوند،، عضلات باسن نیز به خاطر نشستن زیاد آب شده و باسن تخت میشود.

همچنین عضلات ران کوتاه شده در نتیجه تیپ ظاهری اندام شخص دارای کمی غوز و به شکل منحنی میشود.

اگر ماسور ماهر باشد و آموزش کلاسیک و علمی دیده باشد به خوبی میداند که با چه حرکاتی بدن ماساژ گیرنده را روی فرم بیاورد و خستگی و کوفتگی را از بدن وی دور کند:

فواید ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ به “یوگا برای افراد تنبل” تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید.

فواید: متخصصان این نوع ماساژ معتقد هستند که اگر تمرین های آنرا انجام دهید، بدن شما از آن حالت خشکی در می آید و “سطح انرژی” بدن در حال نرمال قرار می گیرد.

دلیل نیاز به آن: با این کار قابلیت ارتجاعی بدن افزایش پیدا کرده، سلامت تمام نقاط آن تضمین می شود. و بیشتر به افرادی توصیه می شود که بیشتر وقت خود را در پشت میز صرف می کنند

ماساژ در منزل

Leave a comment


Copyright ©ماساژ در منزل