ماساژ درمانی و نکات آن

درمانگر ماساژدرمانی چگونه انتخاب می شود؟
۳۰ ایالت و ناحیه در ایالات متحده قانون حمایت از تخصص ماساژ درمانی را گذرانده اند و کرده اند. اگرچه مقررات اخذ مدرک از ایالتی به ایالت دیگر آزمایشات این دوره ها را تعریف۶۰۰  ساعته برای آموزش آن در نظر گرفته شده است تفاوت دارد. در بسیاری از ایالات یک دوره و اخذ درجه منوط به شرکت در امتحان سراسری بورد تخصصی ماساژ درمانی ویرجینیا است.برای مراجعه به یک ماساژ درمانگر از دوستان خود و یا مراقبین بهداشتی قابل اعتماد کمک بگیرید. برای درمانگر خود تحقیق کنید که در کدام  رشته ماساژ درمانی تخصص دارد .بخاطر داشته باشید که در زمان ویزیت باید احساس راحتی داشته باشید. در صورتیکه شخصیت و خصوصیات اخلاقی درمانگرخود را نمی پسندید فرد دیگری را جستجو کنید که با او احساس راحتی بیشتری داشته باشید.برای یادگیری روش های ماساژ درمانی  می توانید از و نوارهای آموزشی ویدیویی و کتاب ها آموزش آن به اطرافیان بهره جویید. در کلاس تکنیکهای کشورها بسیاری از ماساژ درمانی یا مراکز آموزشی بزرگسالان وجود دارد.

masazh-darmani

ماساژ درمانی و نکات آن

در جلسه ماساژدرمانی چه اتفاقی رخ می دهد
بستگی به نوع ماساژی دارد که دریافت می کنید. در اینجا ماساژ سوئدی ذکر شده است. در ویزیت اول احتمالأ ماساژ درمانگر از شما در مورد سابقه پزشکی سؤال خواهد کرد . سپس برخی سؤالات در مورد وضعیت جسمی فعلی شما، روش زندگی، میزان استرس، هرگونه تجربه درد و اینکه به دنبال چه درمانی هستید مطرح می شود. اتاقی که ماساژ درمانی در آن انجام می شود بطور مشخص گرم و دارای نور ملایم می باشد .در صورت تمایل شما از یک موسیقی آرام بخش نور شمع و بخور با یک رایحه دلپذیر استفاده می شود. اغلب برای مالش پوست از اسانسهای روغنی برای بالا بردن کیفیت ماساژ استفاده می شود. شما میتوانید ماساژ کل بدن و یا ماساژ موضعی را درخواست کنید. می توانید روی قسمتهای دیگر بدن یک حوله یا ملافه بیندازید. روی یک تخت راحت پوشش دار که اغلب دارای جایگاه سری است و نیاز به چرخش سر و گردن ندارد دراز می کشید
متخصصین ماساژ سوئدی ممکن است از انواع ضربه ها و تکنیک های مختلف استفاده کنند . شما میتوانید ماساژ کلی بدن یا ماساژ متمرکز بر مناطق دردناک یا تحت کشش را درخواست نمایید. توصیه می کنیم هر زمان که احساس ناراحتی و درد کردید درمانگر را مطلع سازید. یک جلسه درمان معمولأ بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه طول می کشد .

ماساژ نشسته ، روی صندلی و با لباس درحالیکه جلوی بدن به صندلی تکیه دارد انجام می شود.۵ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد و برای ماساژ کتف و پا کاربرد دارد.تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان متغیر است. برای کاهش استرس اغلب هفته ای یک مراجعه توصیه می شود. برای وضعیتهای حاد تعداد جلسات درمان بستگی به طبیعت بیماری دارد

masazh darmani

ماساژ درمانی و نکات آن

چه تحقیقات و مطالعاتی در مورد ماسازدرمانی موجود است ؟
برای ماساژ درمانی اثرات مثبت زیادی از بهبود گردش خون تا بهبود متابولیسم بدن ذکر شده است. که بخصوص در مورد ماساژ سوئدی نشان داده شده کاهش استرس و بهبود کاهش درد عضلانی، در ایمنی مؤثر بوده است. همچنین در افزایش عملکرد
کاهش ادم ناشی از انسداد رگهای لنفاوی و تنفسی، مک به بهبود صدمات وارد به بافت های نرم بدن بسیار مؤثر است.
هنوز بسیاری از خواص ضد استرس ماساژ درمانی بصورت مطالعه علمی دانشمندان در نیامده است،۲۰ سال اخیر بررسی های بسیاری ولی در طول بخصوص در زمینه ماساژ سوئدی جمع آوری شده. بسیاری از این تحقیقات در مؤسسه تحقیقاتی لمس شفابخش دانشگاه میامی و تعدادی از مطالعات نیز در مرکز ملی طب مکمل و جایگزین انجام شده است.
 بررسی های یافته ها شامل موارد زیر می باشد:
که دریافت ماساژ بیماران بستری در بیمارستان رودند، افزایش در تحرک ، انرژی ، تغییرات مثبت خلقی و سرعت بهبودی از خود نشان دادند.

– بیماران مبتلا به پشت درد مزمن پس از دریافت دو جلسه درمان در هفته برای مدت  ۳۰ دقیقه ای باعث کاهش درد افسردگی و اضطراب شده است. برخی نتایج نیز بهبود خواب را گزارش کرده اند که متناقض نیز گزارش شده نیاز به بررسی های بیشتر دارد.

– کارکنان ادارات که ماساژ دریافت کردند ، هشیارتر،کم استرس تر و فعال تر  از آنهایی بودند که دریافت نکرده بودند.
– بیماران مبتلا به درد های عضلانی در هفته به مدت دو جلسه ۳۰ دقیقه ای ماساژ درمانی دریافت کردند،کوفتگی و خستگی
کمتری و کاهش درد ، را گزارش دادند، همچنین در تعداد شبهای اختلالات خواب داشتند. در این قسمت نیز به مطالعات بیشتری نیاز است.
کاهش
– در مصدومین سوختگی ،ماساژ درمانی در اختلالات روحی(اضطراب ، تنش و افسردگی) و علایم جسمی (درد و خارش) مؤثر بوده است.
_اثرات ماساژ در کودکان نیز به خوبی بزرگسالان است. برای مثال نوزادان نارسی که ماساژ دریافت میکنند ، بیشتر وزن اضافه میکنند و سریعتر از بیمارستان مرخص می شوند
مطالب مفید و مرتبط در سایت ماساژ در منزل مطالع نمایید.

Leave a comment


Copyright ©ماساژ در منزل