ماساژ چینی و شاخه های آن – ماساژ در منزل – ماساژ تایلندی | ماساژ سوئدی | ماساژ سر و صورت | ماساژ روغنی | ماساژ بدن | آموزش ماساژ

ماساژ چینی و شاخه های آن

تویی نا یا ماساژ پزشکی چینی یکی از چهار شاخه اصلی طب سنتی چین می باشد. سه شاخه دیگر عبارتند از
طب گیاهی
طب سوزنی
تویی نا
کی گونگ
که در غرب به تازگی مورد توجه قرار گرفته است.اما ریشه این شاخه از طب به چین باستان برمیگردد.مطالعات باستان شناسی نشان داده است که قدمت آن به ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد برمیگردد و در نتیجه می توان آن را نیای تمامی شکل های موجود ماساژ (از شیاتسو تا استئوپاتی) که امروزه وجود دارند،دانست.با توجه به تاریخ این شاخه از طب ما شاهد رشد اصلاح و سیستماتیک شدن آن توسط پزشکان در دانشگاه ها و بیمارستان های چین می باشیم.

masazh chiny

ماساژ چینی و شاخه های آن

تویی نا یک شیوه رایج درمان در چین می باشد و این امر اصلا دور از انتظار نیست که ما مردمی را مشاهده کنیم که در انتظار باز شدن بخش مربوط به تویی نا می باشند. در ضمن این شیوه معمولا اولین گزینه برای درمان کودکان می باشد.

تویی نا با شیوه های دیگر ماساژ که در آن ها درمان یک نارسایی داخلی یا اختلال عضلانی اسکلتی مد نظر است،فرق دارد.کسی که عمل ماساژ را انجام میدهد باید دید کاملی از اصول طب سنتی چینی داشته باشد تا این که بتواند با توجه به همین اصول تشخیص مناسبی در رابطه با مراجعه کننده بدهد.این مسئله یک امر بسیار ضروری قبل از شروع درمان میباشد.این شیوه درمان به شدت به تکنیک های مربوط به حرکت دستها وابسته است و هر یک از این تکنیک ها اثر خاص خود را داشته و در حوزه خاصی اثر گذار می باشد.

بسیاری از مردم کشورهای غربی تا به حال از طب گیاهی و نیز طب سوزنی چینی استفاده کرده اند. کنون نیز تویی نا در حال گسترش در غرب می باشد و عمومیت این شیوه درمانی با آگاه شدن مردم از فوائد و اثرات آن رو به افزایش است.به همین دلیل نیز مردم چین هزاران سال از آن استفاده کرده اند

ماساژ در منزل

Leave a comment


Copyright ©ماساژ در منزل