کاربردهای ماساژدرمانی

کاربردهای ماساژدرمانی

دیسک کمر و کمر درد
کمر دارای عضلات و رباط‌های زیادی است که با عوامل مختلف به سادگی دچار گرفتگی و درد میشود. بهبود مشکلات مختلف کمر مانند گرفتگی و درد عضلات در قسمت پایین یا بالای کمر و گردن با استفاده از ماساژ درمانی امکان پذیر است. از ماساژ درمانی برای بر طرف کردن اسپاسم و التهاب ایجاد شده و بهبود دامنه حرکت عضلات استفاده میشود.

آرتروز ستون فقرات
آرتریت ستون فقرات یک شکستگی در غضروف بین مفاصل فاست در قسمت پشت ستون فقرات است. در این حالت مفاصل فاست ملتهب شده و باعث ایجاد درد در زمان برخورد استخوان‌ها به یکدیگر می‌شود. ماساژ درمانی می‌تواند به کاهش درد آرتروز با بهبود گردش خون و کاهش فشار و گرفتگی عضلات کمک کند.

کاربردهای ماساژدرمانی

کاربردهای ماساژدرمانی

فیبرومیالژیا
فیبرومالژیا اغلب با درد، خشکی، کوفتگی و یا مشکلات خواب همراه است. در این حالت بیمار اغلب درد تیر کشنده و درد در یک نقطه خاص را در معاینات فیزیکی احساس می‌کند. ماساژ درمانی می‌تواند خشکی مفاصل را کاهش داده و به بهبود وضعیت بیمار کمک کند.

درد گردن
درد گردن یکی از شایع‌ترین دردهای مفاصل است. روش‌های ماساژ درمانی منظم برای کمک به کاهش درد و خشکی عضلات گردن مفید است. ترکیبی از تکنیک‌ها که توسط فیزیوتراپیست برای ماساژ درمانی استفاده می‌شود می‌تواند به کاهش درد و ریکاوری بیمار کمک موثر کند.خواندن مطلب بهترین روش ماساژ پا و گردن توصیه می شود.

درد شانه
اگرچه مالش گردن یا شانه توسط خود فرد با دست مقابل می‌تواند به تسکین موقت درد کمک کند اما متخصص ماساژ می‌داند که چگونه وارد کردن فشار مستقیم به ناحیه مورد نظر می‌تواند بهترین نتایج را به همراه داشته باشد.

کاربردهای ماساژدرمانی

کاربردهای ماساژدرمانی

تسکین درد و ناراحتی
ماساژ درمانی می‌تواند اسپاسم عضلانی را با آزاد کردن عضلات و مفاصل کاهش دهد و به این ترتیب کمک موثر به عملکرد بهتر مفاصل کند. امکان افزایش دامنه حرکت مفاصل نیز با ماساژدرمانی وجود دارد.

ریلکسیشن
علاوه بر کاهش درد، ماساژ درمانی در بهبود سلامت کلی فرد نیز موثر است، زیرا ماساژ منظم می‌تواند به حفظ سطح بالاتر آرامش در عضلات بدن کمک کند. این کار می‌تواند به کاهش فشار، بهبود وضعیت خواب و افزایش اندورفین ها که به عنوان عوامل بالا برنده احساس خوب در افراد عمل می‌کنند، کمک کند.
سیاتیک
عصب سیاتیک بلندترین عصب در بدن است و حتی فرد ممکن است به خاطر آن با درد در ناحیه پایین کمر مواجه شود که این درد تا پاها می‌تواند وجود داشته باشد. ماساژ درمانی در بهبود درد سیاتیک نیز موثر است.

موارد منع ماساژدرمانی

– عمل جراحی اخیر
– بیماری‌های پوستی، جوش، یا زخم‌های درمان نشده
– واریس
– پوکی استخوان

لینکهای مفید و مرتبط در سایت ماساژ در منزل را مطالعه نمایید.

ماساژ درمانی چيست؟

فواید ماساژ درمانی

ماساژ درمانی و نکات آن

 

منبع: ماساژ در منزل

Leave a comment


Copyright ©ماساژ در منزل