دانستنی های کوتاه در مورد ماساژ درمانی

دانستنی های کوتاه در مورد ماساژ درمانی

۱٫اگر دندان درد دارید، به مدت چند دقیقه قطعه ای یخ را بین شست و انگشت اشاره بمالید. این کار میتواند درد دندان را تا میزان ۵۰ درصد کاهش دهد!

۲٫تحقیقات نشان داده که بغل کردن همدیگر، نوازش کردن، دست دادن و ماساژ دادن باعث کاهش استرس و افزایش قدرت سیستم ایمنی می شود.

۳٫ حمام جنگل , تنها ۳۰ دقیقه حضور در جنگل می‌ تواند سطح فشار خون و کورتیزول شما را کاهش دهد!

۴٫ استفاده از هیدراتراپی در درمان کمردرد: کمردرد بعد از سرماخوردگی و آنفلوآنزا دومین عامل مراجعه آمریکائی ها به پزشک هست. میلیون ها نفر بی دلیل از کمردرد رنج می برند. براساس تحقیقی در نشریه انگلیسی مفصل شناسی شواهدی وجود داشت دال بر اینکه در سال ۱۹۹۵ درمان با حمام داغ اثرات کوتاه و بلند مدتی روی افرادی که از کمردرد رنج می برده اند، داشته است.

۵٫ در تحقیقی که روی ۴۰ نفر از افراد در دانشگاه مینسوتا انجام شد، ۸۵% جکوزی را بر آب راکد ترجیح داده اند. هر دو آنها در کاهش هیجان مؤثر بوده اند؛ اما تنها جکوزی در کاهش استرس افراد مؤثرتر است. در تحقیقاتی در فرانسه؛ بعدها منجر به چاپ تحقیقی در نشریه مفصل شناسی شد که مؤید این نتایج بود. آزمایش ها بهبود وضع سلامتی گروهی را که آب گرم درمانی کرده بودند نسبت به افرادی که تنها از دارو استفاده کرده بودند، بعد از سه هفته آب گرم درمانی نشان می داد.

nokat-masazh-darmani

دانستنی های کوتاه در مورد ماساژ درمانی

۶٫استفاده از داروهای ضدالتهاب و آرام بخش نیز در روش گروه آب گرم درمانی کاهش داده شد. اطلاعات مربوط به این تحقیق در بخش آرتروز در، مارچ ـ آوریل ۱۹۹۶ منتشر شد.

۷٫درمان لگن خاصره با استفاده از هیدروتراپی: در درمان بیماری های کهنه روی شکم، دستگاه تولیدمثل، التهاب، خون لختگی لگن، انقباض ماهیچه ها، بواسیر، دردهای کلیوی و روده ای مؤثر است.

۸٫‎یکی از بهترین راه‌ها برای درمان پاشنه پا و درمان درد کف پا، ماساژ اطراف تاندون آشیل با یک روغن گرم (زیتون، سیاه‌دانه،کنجد، نارگیل اس

۹٫آیا می دانید ماساژ دادن پا ازسکته قلبی پیش گیری می کند؟ همچنین ماساژ پا قبل از خواب به کاهش استرس و ایجاد آرامش در هنگام خواب کمک میکند

۱۰٫در ژاپن باستان يكي از قوانين استخدام شدن به عنوان ماساژور نابينا بودن بود.

۱۱٫چطوری درد عضلات بازو و شانه رو از بین ببریم؟
طبق تصویرمنطقه قرمز مشخص شده رو ماساژ دهید تا درد در نواحی بازو و شانه ها از بین بره.با انگشت شست و سبابه انجام دهید.

۱۲٫روغن زیتون رو با چند قطره روغن نارگیل مخلوط کرده وهر روز به مدت ده دقیقه پیشانی خود را ماساژ دهید. کم کم چروک ها از بین میروند.

 

منبع: ماساژ در منزل

Leave a comment


Copyright ©ماساژ در منزل